První navštívené lokality v Austrálii s LOAPEM

Cesta na jižní polokouli neprobíhala z počátku zrovna nejhladčeji. Začalo to již v Praze, kdy letadlo neodletělo podle letového plánu a nestíhala jsem tak své navazující lety. To zapříčinilo ztrátu zavazadla a čekání na něj 2 dny v Melbourne. Začátek byl trochu krušný, ale je potřeba myslet pozitivně jako správný Australan!

ZAČÁTEK VELKÉ CESTY, nejmenší tučňáci a jedovatí hadi

Cestu jsem začala návštěvou ostrova Phillip Island, jižně od Melbourne. Ostrov je známý výskytem nejmenších tučňáků, na které jsem se sem jela podívat především. Po západu slunce jich stovky vyplouvají na pevninu, ale jsou tak malincí, že za šera je celkem těžké je zpozorovat. Já jsem měla to štěstí, že se objevili někteří právě kousek přede mnou. Více než tučňáků, jsem spíše viděla davy zvědavých turistů, kteří se přijeli na nejmenší druh tučňáků podívat.

Další den jsem se vydala na trek a potkala jsem několik hadů, vyhřívajících se v trávě. Austrálie je známá výskytem jedovatých hadů, nicméně vidět jich tolik v jeden den, bylo pro mě překvapením. Spatřit hada v přírodě je totiž celkem vzácností. My Evropané si myslíme, že na ně v Austrálii narazíme všude a pořád, opak je však pravdou. Kromě asi jednoho agresivního druhu hada, je jich většina velmi plachá a zmizí dříve, než si jich vůbec stačíme všimnout.

IMG_1779

MALEBNÁ MĚSTEČKA, výhledy na útesy a moře

Pokračuji dále na východ po pobřeží do Národního Parku Wilsons Promontory. Austrálie nabízí k návštěvě mnoho světově známých národních parků, jako např. NP Kakadu či Uluru. Já jsem se na této cestě rozhodla navštívit méně známá místa, která určitě stojí také za návštěvu. Překvapí vás svojí krásou a klidem. Proto, abych mohla taková místa navštívit, jsem se rozhodla na začátek cesty zapůjčit auto. Většina krásných lokalit v Austrálii se nachází totiž mimo hlavní tahy, tudíž nedostupné běžnými dopravními prostředky jako je vlak či autobus.

Turisté se můžou vypravit na nějaký organizovaný výlet s místní cestovní agenturou, to ale není zrovna můj šálek kávy. Já si ráda jedu po svém a pofrčím si tak po klidném pobřeží státu Viktorie až do Nového Jižního Walesu několik dní. Cestou je několik dalších zajímavých míst k zastavení. Za zmínku stojí např. malebné městečko Eden, známé pro nejlepší pozorování migrace velryb. Za ním jsem stočila svoji cestu do vnitrozemí směrem na Canberru.

IMG_1692

 

Treky po australské krajině

Po pár dnech na pobřeží jsem se nabažila krásnými výhledy na útesy a moře a chtělo to trochu změnu. Jela jsem navštívit NP Blue Mountains, nacházející se asi 100 km západně od Sydney. Všem, co milují přírodu a chodí rádi na treky vřele doporučuji. Dají se zde podnikat i několikadenní výlety, je však třeba znát místní podmínky, a hlavně mít s sebou vždy dostatek pitné vody!! Každoročně se zde totiž ztratí několik turistů, kteří podcenili svoje fyzické možnosti a obtížnost terénu. Po návštěvě Sydney přelétám do Brisbane a odtud pokračuji pro změnu stopem na sever po Queenslandu, o tom ale zase příště.

 

 


A jaké vybavení od LOAPU cestuje se mnou?

Mým každodenním společníkem od samého začátku je turistický batoh ALPIZ AIR 30. Batoh má objem 30 litrů a je velmi pohodlný na nošení, především díky příjemnému polstrování zad a ramenních popruhů. Nejvíce jsem na batohu ocenila jeho prodyšnost. Vzhledem k teplotám, v kterých se pohybuji, je zádový systém VAS – “vertical air stream system” naprosto ideální. Zaručuje proudění vzduchu v zádových partiích a snížení tak pocení. Vzhledem k jeho menším rozměrům jsem batoh také využila jako příruční zavazadlo do letadla, což je také jeho velkou výhodou.

BH1766L34G

Pro kempování využiji stan FOSS 2 pro dvě osoby a spací pytel SPACER. Jejich předností je přijatelný objem a nízká hmotnost. Na stanu jsem ocenila jeho rychlé postavení a složení a jeho systém balení do obalu s několika kapsičkami na kolíky a tyče. Některé teplé noci jsem se obešla bez tropika, což vedlo k ještě rychlejšímu postavení stanu v rámci jen pár minut. Spacák jsem využila především v počátcích mé cesty po Viktorii a Novém Jižním Walesu, kdy noční teploty byly pro využití tohoto spacáku ideální.

 

Kdo je kdo?

Martina - nadšená cestovatelka, v letní sezóně pracuje jako průvodkyně turistických zájezdů po Evropě, v posledních letech se začala specializovat na cyklistické zájezdy.

Více o Martině se dočtete v medailonku: LOAP Ambasadři

Autor: Martina Krňanská

154 PARNERSKÝCH PRODEJEN

1725 OBCHODŮ A VÝDEJNÍCH MÍST

Nákup vám až domů přiveze kurýr DPD nebo si zboží vyzvednete na výdejním místě po celé ČR a SR. Doručení do 2-3 pracovních dní. Zboží zakoupíte také v prodejnách našich obchodních partnerů.

Vybrat nejbližší

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení