Jak opravit stan

ni nemrknete a je tam! Díra v tropiku nebo podlážce. A to jste přitom dělali vše pro to, aby k poškození stanu nedošlo. Co teď s tím?

Drobné trhliny zvládnete opravit sami

Pokud si všimnete díry menších rozměrů, nepanikařte a zalepte ji voděodolnou lepicí páskou. K sehnání je také opravná sada na stany, která obsahuje různě velké záplaty. Lípnete je na trhlinu a máte hotovo.

41986745_xxl

Když švy netěsní, zalepte je

Špatně těsnící švy mohou způsobit pěknou paseku. I na ně ale vyzrajete. Potřete je lepidlem na švy, které bývá součástí opravné sady, případně ho seženete i samostatně. Lepidlem švy znovu utěsníte a vezmete vodě vítr z plachet. Lepidlo využijete nejen na podlepení švů, ale i k zacelení menších trhlin. Kromě stanů s ním opravíte i batohy nebo oblečení.

Noste u sebe náhradní pruty

Konstrukce patří vedle tropika a podlážky k nejnamáhanějším částem stanu, a tak se není čemu divit, že se čas od času nějaký prut zlomí. Nejsnadnější je, když máte po ruce náhradní pruty. Někdy je koupíte společně se stanem, jindy je seženete u prodejce nebo přímo u výrobce. Když je nemáte, omotejte zlomenou tyčku lepicí páskou. Při troše vůle tohle provizorní řešení vydrží do doby, než se vrátíte domů.

S rozsáhlým poškozením zajděte do opravny

Jestli váš stan dostal zabrat tak, že ho nezachrání ani opravná sada, ani lepicí páska, dejte ho do opravny. V opravně se zpravidla zacelují trhliny, mění podlážky, pruty a zipy, našívají se nová poutka a nanáší impregnace. Před opravou ale zvažte, zda se vám vyplatí. Někdy je lepší pořídit nový stan než spravovat starý.

LOAP tip: Drhnoucí zip přejeďte mýdlem nebo voskem. Pofrčí jako po másle.

154 PARNERSKÝCH PRODEJEN

1725 OBCHODŮ A VÝDEJNÍCH MÍST

Nákup vám až domů přiveze kurýr DPD nebo si zboží vyzvednete na výdejním místě po celé ČR a SR. Doručení do 2-3 pracovních dní. Zboží zakoupíte také v prodejnách našich obchodních partnerů.

Vybrat nejbližší