Jak opravit stan

ni nemrknete a je tam! Díra v tropiku nebo podlážce. A to jste přitom dělali vše pro to, aby k poškození stanu nedošlo. Co teď s tím?

Drobné trhliny zvládnete opravit sami

Pokud si všimnete díry menších rozměrů, nepanikařte a zalepte ji voděodolnou lepicí páskou. K sehnání je také opravná sada na stany, která obsahuje různě velké záplaty. Lípnete je na trhlinu a máte hotovo.

41986745_xxl

Když švy netěsní, zalepte je

Špatně těsnící švy mohou způsobit pěknou paseku. I na ně ale vyzrajete. Potřete je lepidlem na švy, které bývá součástí opravné sady, případně ho seženete i samostatně. Lepidlem švy znovu utěsníte a vezmete vodě vítr z plachet. Lepidlo využijete nejen na podlepení švů, ale i k zacelení menších trhlin. Kromě stanů s ním opravíte i batohy nebo oblečení.

Noste u sebe náhradní pruty

Konstrukce patří vedle tropika a podlážky k nejnamáhanějším částem stanu, a tak se není čemu divit, že se čas od času nějaký prut zlomí. Nejsnadnější je, když máte po ruce náhradní pruty. Někdy je koupíte společně se stanem, jindy je seženete u prodejce nebo přímo u výrobce. Když je nemáte, omotejte zlomenou tyčku lepicí páskou. Při troše vůle tohle provizorní řešení vydrží do doby, než se vrátíte domů.

S rozsáhlým poškozením zajděte do opravny

Jestli váš stan dostal zabrat tak, že ho nezachrání ani opravná sada, ani lepicí páska, dejte ho do opravny. V opravně se zpravidla zacelují trhliny, mění podlážky, pruty a zipy, našívají se nová poutka a nanáší impregnace. Před opravou ale zvažte, zda se vám vyplatí. Někdy je lepší pořídit nový stan než spravovat starý.

LOAP tip: Drhnoucí zip přejeďte mýdlem nebo voskem. Pofrčí jako po másle.

Přihlaste se k našim akcím a novinkám a my vám pošleme 100 Kč při nákupu nad 500 Kč na váš první nákup.

719 PARTNERSKÝCH PRODEJEN

Nákup vám až domů přiveze kurýr DPD nebo si zboží vyzvednete na výdejním místě po celé ČR. Doručení do 1-2 pracovních dní. Zboží zakoupíte také v prodejnách našich obchodních partnerů.

Vybrat nejbližší

DPD logo    Uloženka logo   |    Payu logo    Mastercard logo    Visa logo    |    APEK logo Heureka logo