Jak funguje princip 3 vrstev oblečení

Cibulový systém vrstvení oblečení vychází z myšlenky postupného nabalování různých druhů oděvu. Cílem je zajistit maximální tepelný komfort a udržet stabilní tělesnou teplotu. Správné vrstvení funguje za předpokladu, že používáte funkční prádlo, nemícháte pořadím vrstev a v každé vrstvě použijete oblečení navržené právě pro danou vrstvu.

1437034859-cibule-480

1. Sací vrstva - funkční prádlo

Sací neboli transportní vrstva je v přímém kontaktu s pokožkou a pomáhá tělu udržovat přirozené mikroklima. Patří sem termoprádlo, které velmi dobře odvádí pot od těla a předává ho další vrstvě k odpaření. Výhodou je, že ačkoli sací vrstva pot nasaje, neabsorbuje ho. Místo toho ho okamžitě pošle dál. Díky tomu zůstává funkční prádlo suché, nestudí a vy budete v teple.

Pěkně v teple, bez omezení v pohybu

Sací vrstva je velmi pohodlná, co se nošení týče, neboť zcela přirozeně kopíruje pokožku. Hravě k ní přilne a umožní vám volný pohyb bez omezení. Skvěle fungují i ploché švy, které vůbec necítíte. Přilnavost termoprádla je nezbytným předpokladem pro správnou funkci sací vrstvy.

 

 

2. Izolační vrstva - fleecové mikiny a outdoorové svetry

Izolační vrstva přebírá od sací vrstvy pot a posílá ho do další fáze. Musí být proto dostatečně prodyšná. Zároveň brání úniku tělesného tepla a jeho přebytečné množství opět předává k odpaření.

14437914462015-03-08-16-28-50-1280-960-0-1438612130sfm1417l63l

Brání úniku tepla a zároveň odvádí pot

Izolační vrstva se vyrábí z kvalitních vláken, která mohou v teplejších dnech sloužit i jako vrstva svrchní, protože mají skvělé termoizolační vlastnosti a některá jsou také větruvzdorná.

Typickým představitelem této vrstvy jsou fleecové mikiny a outdoorové svetry. Jsou lehké, měkké, prodyšné, hřejivé a vodoodpudivé.

 3. Svrchní vrstva - softshellové bundy a kalhoty

Poslední vrstva plní ochrannou funkci před vnějšími vlivy jako déšť, vítr a sníh. Voděodolnost je velmi důležitý aspekt, který zabezpečuje bezproblémový chod spodních vrstev. Svrchní vrstva je tedy skvělým vnějším izolátorem, ale zároveň je dostatečně prodyšná, aby mohla převzít nahromaděný pot a teplo a odpařit je pryč.

 

 Ať neprochladnete a zůstanete v suchu

Stejně jako izolační vrstva by měla odvádět pouze přebytečné množství tělesného tepla. V opačném případě hrozí prochladnutí a činnost ostatních vrstev přijde vniveč.

TIP LOAP: V zimě používejte bundy s nepromokavou membránou nebo zátěrem a integrovaným ventilačním systémem.  Při méně náročných klimatických podmínkách můžete používat také softshellové bundy.

14437914472015-03-08-16-26-10-1280-960-0-1438611970sfw1501t39t

Začněte se správně oblékat a užívejte si maximální pohodu nejen při sportu. Například naše markeťačka Iva Faiklová využívá vrstvený systém při procházkách se svým psem a nemůže si ho vynachválit.;-)

Pánské softshellové oblečení

Dámské softshellové oblečení

Přihlaste se k našim akcím a novinkám a my vám pošleme 100 Kč při nákupu nad 500 Kč na váš první nákup.

719 PARTNERSKÝCH PRODEJEN

Nákup vám až domů přiveze kurýr DPD nebo si zboží vyzvednete na výdejním místě po celé ČR. Doručení do 1-2 pracovních dní. Zboží zakoupíte také v prodejnách našich obchodních partnerů.

Vybrat nejbližší

DPD logo    Uloženka logo   |    Payu logo    Mastercard logo    Visa logo    |    APEK logo Heureka logo