Jak funguje princip tří vrstev oblečení

 

Pánské funkční triko s krátkým rukávem METISCibulový systém vrstvení oblečení vychází z myšlenky postupného nabalování různých druhů oděvu. Cílem je zajistit maximální tepelný komfort a udržet stabilní tělesnou teplotu. Správné vrstvení funguje za předpokladu, že používáte funkční prádlo, nemícháte pořadím vrstev a v každé vrstvě použijete oblečení navržené právě pro danou vrstvu.

1. Sací vrstva - funkční prádlo

Sací neboli transportní vrstva je v přímém kontaktu s pokožkou a pomáhá tělu udržovat přirozené mikroklima. Patří sem termoprádlo, které velmi dobře odvádí pot od těla a předává ho další vrstvě k odpaření. Výhodou je, že ačkoli sací vrstva pot nasaje, neabsorbuje ho. Místo toho ho okamžitě pošle dál. Díky tomu zůstává funkční prádlo suché, nestudí a vy budete v teple.

Pěkně v teple, bez omezení v pohybu

Sací vrstva je velmi pohodlná, co se nošení týče, neboť zcela přirozeně kopíruje pokožku. Hravě k ní přilne a umožní vám volný pohyb bez omezení. Skvěle fungují i ploché švy, které vůbec necítíte. Přilnavost termoprádla je nezbytným předpokladem pro správnou funkci sací vrstvy.

Prohlédněte si aktuální kolekci funkčního prádla:

Pánské funkční prádlo
Dámské funkční prádlo

Pánský outdoorový svetr GRAMER

2. Izolační vrstva - fleecové mikiny a outdoorové svetry

Izolační vrstva přebírá od sací vrstvy pot a posílá ho do další fáze. Musí být proto dostatečně prodyšná. Zároveň brání úniku tělesného tepla a jeho přebytečné množství opět předává k odpaření. 

Brání úniku tepla a zároveň odvádí pot

Izolační vrstva se vyrábí z kvalitních vláken, která mohou v teplejších dnech sloužit i jako vrstva svrchní, protože mají skvělé termoizolační vlastnosti a některá jsou také větruvzdorná.Typickým představitelem této vrstvy jsou fleecové mikiny a outdoorové svetry. Jsou lehké, měkké, prodyšné, hřejivé a vodoodpudivé. 

Prohlédněte si aktuální kolekci funkčních mikin a svetrů:

Pánské funkční mikiny a svetry
Dámské funkční mikiny a svetry
Dětské funkční mikiny a svetry

Pánská softshellová bunda URAGANO

3. Svrchní vrstva - softshellové bundy a kalhoty

Poslední vrstva plní ochrannou funkci před vnějšími vlivy jako déšť, vítr a sníh. Voděodolnost je velmi důležitý aspekt, který zabezpečuje bezproblémový chod spodních vrstev. Svrchní vrstva je tedy skvělým vnějším izolátorem, ale zároveň je dostatečně prodyšná, aby mohla převzít nahromaděný pot a teplo a odpařit je pryč.

Ať neprochladnete a zůstanete v suchu

Stejně jako izolační vrstva by měla odvádět pouze přebytečné množství tělesného tepla. V opačném případě hrozí prochladnutí a činnost ostatních vrstev přijde vniveč.

TIP LOAP: V zimě používejte bundy s nepromokavou membránou nebo zátěrem a integrovaným ventilačním systémem.  Při méně náročných klimatických podmínkách můžete používat také softshellové bundy.Začněte se správně oblékat a užívejte si maximální pohodu nejen při sportu, ale třeba při venčení psa.

Prohlédněte si aktuální kolekci softshell bund a kalhot:

Pánské softshell bundy a kalhoty
Dámské softshell bundy a kalhoty
Dětské softshell bundy a kalhoty 

Mohlo by vás také zajímat:

7 pádných důvodů, proč nosit termoprádlo
Co je to gramáž a jak podle ní vybrat tričko nebo mikinu?
Jak prát softshell a pečovat o něj
Impregnace funkčního oblečení: Proč je dobrá a jak na ni

154 PARNERSKÝCH PRODEJEN

1725 OBCHODŮ A VÝDEJNÍCH MÍST

Nákup vám až domů přiveze kurýr DPD nebo si zboží vyzvednete na výdejním místě po celé ČR a SR. Doručení do 2-3 pracovních dní. Zboží zakoupíte také v prodejnách našich obchodních partnerů.

Vybrat nejbližší