7 pádných důvodů, proč nosit funkční termoprádlo

Pojďte se s námi podívat, jak funguje termo prádlo a jaké jsou jeho hlavní výhody. Pomůžeme vám pochopit, proč je tak chválené a proč jeho popularita raketově vzrůstá.

 

V případě zvýšené fyzické aktivity stoupá tělesná teplota a tělo se začíná přehřívat. Přirozená teplota našeho těla se pohybuje v rozmezí zhruba okolo 36-37°C. Tělo proto na přehřívání reaguje vylučováním potu a snaží se tak ochladit. Jistě sami dobře znáte ten nepříjemný pocit, když se vám zpocené oblečení lepí na tělo – studí, dlouho schne a vám je příšerná zima.

 

1. Funkční prádlo reguluje teplotu těla

Pro bezprostřední kontakt s pokožkou je funkční termoprádlo ze speciálně upravených mikrovláken tou nejlepší volbou. Na rozdíl od bavlny a jiných nefunkčních textilií nenasává vodu, tj. ani pot, a naopak ji velmi rychle odvádí od pokožky k další funkční vrstvě. Pomáhá tak tělu stabilizovat teplotu a šetří vaši energii.

 

TIP: Zjistěte, jak si vybrat správné funkční triko na léto nebo na zimu v našem článku Co je to gramáž a jak podle ní vybrat funkční triko.

 

2. Termo prádlo nestudí

Schopnost nenasáknout pot přináší další nenahraditelnou vlastnost – termoprádlo nestudí. Bude sice pracovat na plné obrátky a pot transponovat dál, ale vy budete stále pociťovat maximální pohodlí. Rozlučte se s nepříjemnými návaly chladu – s termoprádlem budete v suchu a teple.

 

3. Funkční tričko i termo kalhoty rychle schnou

Velmi praktické je také rychlé schnutí termoprádla. Představte si, jak dlouho schne bavlněné tričko, když vám promokne. V nepříznivých podmínkách pro sušení to může být klidně celý den. Termotrika a termokalhoty naštěstí takové problémy nemají. Krátce po namočení jsou zase schopné plně fungovat.

 

4. Termoprádlo vám dopřeje volnost pohybu

Dámské termoprádloPánské i dámské termo prádlo je navrženo tak, aby zcela přilnulo k tělu a stalo se de facto vaší druhou kůží. Umožňuje naprosto volný a přirozený pohyb.

 

TIP: U funkčních trik i kalhot je důležité, aby se látka neodchylovala od pokožky. V takovém případě by funkční set hůře plnil svou termoregulační schopnost.

 

5. Není nic lepšího než ploché švy

Ploché švy jsou logickým vyústěním těsné přilnavosti termo prádla k pokožce. Aby ji nic nedráždilo, používají se ploché švy, které při nošení vůbec necítíte a přitom jsou naprosto spolehlivé a pevné. Díky tomu švy u funkčního trika netlačí pod funkční bundou a termo spodky nedráždí jemnou kůži na vnitřní straně stehen.

 

6. Funkční materiál = nízká hmotnost

Další velmi užitečnou vlastností je nízká hmotnost funkčního prádla. Nepředstavuje pro uživatele žádnou významnou zátěž. Dokonce i po promočení je velmi lehké a mírné zvýšení hmotnosti vůbec nepostřehnete.

 

7. Univerzálnost a variabilita nade vše

Pokud zvolíte správný typ funkčního trička a funkčních kalhot, využijete jeho vlastnosti i v letních měsících. Kromě efektivního odvodu potu totiž pomáhá tělo také ochlazovat.

 

LOAP tip: Zajímá vás, jak kombinovat funkční prádlo s dalšími vrstvami outdoorového oblečení? Přečtěte si náš článek Jak funguje princip 3 vrstev oblečení.

 

Prohlédněte si funkční prádlo LOAP: