Odhalte funkční detaily, které vám zpříjemní turistiku i sportování

Při navrhování sportovního oblečení a turistického vybavení se snažíme myslet na všechno, co by se vám mohlo hodit. Někdy jde o praktický úložný prostor navíc, jindy o zlepšovák, díky kterému vám bude v mrazivém počasí tepleji. Protože některé vychytávky ale zůstávají očím ukryté (a tím pádem nevyužité), rádi vás s nimi seznámíme. Zjistíte, jak ušetřit čas a využívat batoh, bundu či stan tak, aby byla z turistiky nebo sportu ještě větší zábava.

2017-23-05-11-33-58-1280-960-0-1495532038bh1434g19t_06

Batohy

Věřte nevěřte, všechny ty šňůrky, pásky a popruhy, které visí z vaší krosny, nejsou na ozdobu, ale mají svůj účel – zafixujete jimi nejen náklad, ale i pozici batohu na zádech. A když se naučíte využívat všechny úložné prostory, bude příští balení brnkačka.

Kompresní popruhy: Zabalili jste si jen pár věcí, ale váš batoh vypadá, jako kdybyste v něm převáželi slona? S tímhle problémem (který mimochodem mají snad úplně všichni turisté) si hravě poradí kompresní popruhy. Jejich utažením stlačíte objem batohu a náklad zafixujete tak, že se ani nehne. Jen před vybalováním nezapomeňte popruhy povolit, ať si neztěžujete práci.

Prsní spojka: Prsní spojka je jedním z nejvýznamnějších detailů, které se vyplatí využívat. Pokud ji zapnete, přestanou vám popruhy batohu konečně padat z ramen a budou poslušně sedět tam, kde mají. Navíc tím výrazně odlehčíte ramenům a zádům, která by jinak nesla celou váhu batohu.

Kapsa na hydrovak: Rádi běháte nebo jezdíte na kole? Jestli ano, určitě vyzkoušejte hydrovak – až poznáte, jak je parádní pít bez sundání batohu, už na běžnou lahev ani nepomyslíte.
Kapsa na hydrovak se umisťuje do zadní části batohu co nejblíže k vašim zádům.Voda se v kapse rovnoměrně rozloží a batoh díky tomu netáhne ke straně.Dobrým příkladem batohu s kapsou na hydrovak je třeba cyklistický batoh Trail 15 –novinka v naší nabídce.

Kapsička na bederním pásu: Výzkumem to sice podložené nemáme, ale troufáme si říct, že velká část výletníků využívá na cestách chytrý telefon – umí totiž navigovat a pohlídá jízdní řády. Jestli i vy saháte pro mobil chvíli co chvíli, uložte si ho spolu s dalšími nezbytnostmi (např. penězi, müsli tyčinkou) do kapsičky na bederním pásu. 

2017-23-05-11-34-15-1280-960-0-1495532055bb1719c15t_02

Krytí zipu na hlavní komoře: Koukáte po batohu, který je z rychleschnoucího materiálu? Dobrá volba. Nezapomeňte si ale ještě pohlídat, zda má kryté zipy na hlavní komoře. Pokud by kryté nebyly, může dešťová voda protéct skrz ně.

Pláštěnka: Pláštěnku nejspíš nepoužijete na každém výletu, ale jestli vás zastihne déšť, bude k nezaplacení. Stejně dobře poslouží i jako ochrana proti blátu nebo při prodírání se křovím, když to vezmete zkratkou.;-)

Elastické šňůrky: Zlaté pravidlo každého turisty říká: „Co se nevešlo do batohu, to se vejde na něj“. Díky elastickým šňůrkám snadno uchytíte spoustu dalších předmětů, i když v batohu už místo nemáte – třeba osušku nebo sandály.

2017-23-05-11-34-56-1280-960-0-1495532096olm1620m85m_05

Bundy

Někteří lidé tvrdí, že je víc vrstev oblečení omezuje v pohybu. A právě proto se snažíme vymýšlet pohodlné bundy, které je zkrátka radost nosit.

Balitelná kapuce: Kapuci na bundě si budete většinu roku nejspíš pochvalovat, chrání totiž krk i hlavu před větrem, deštěm a sněhem. Pokud ale vyrazíte na hory, nastane zádrhel. Kapuce jde těžko přetáhnout přes helmu a zároveň překáží. Abyste se vyhnuli potížím, vyplatí se mít zimní bundu s odepínací kapucí. Kapuci jednoduše odepnete, strčíte do kapsy a nasadíte ve chvíli, kdy ji budete zase potřebovat.:-)

Kapsička na předloktí: Tahle kapsička se perfektně hodí pro skipas a nedáte na ni dopustit zvláště v době, kdy budete lyžovat ve středisku s elektronickými „pípacími“ turnikety.

2017-23-05-11-34-58-1280-960-0-1495532098olm1620m85m_07

Vnitřní stahování pasu: Díky téhle vychytávce bunda pěkně přilne k tělu a teplo tak neunikne. A co je na tom nejlepší? Abyste ji mohli v pase stáhnout, nemusíte ani vyndávat ruce z bundy. Stahovací šňůrky bývají dostupné i přes hlavní kapsy.

Vnitřní rukáv s dírou na palec: Vybrali jste si bundu s vnitřními rukávy? To je skvělé! Až budete v zimě řádit na sjezdovce, postará se tenhle chytrý systém o to, aby se vám sníh pod rukávy nedostal. A protože bývá vnitřní rukáv doplněn průstřihem pro palec, vznikne vám z něj jakási polorukavice, která před sněhem ochrání vaše zápěstí i dlaň.

Dírky na sluchátka: Už jste viděli běžce, kterému kolem těla vlají kabely od sluchátek? Nejspíš ne – využívá totiž dírky na sluchátka. Chytře vyvádějí kabely z vnitřní kapsičky, která hlídá mobil nebo empétrojku.

Stan

Spaní pod širákem má sice své kouzlo, ale stan je stan. A protože na cestách bude vaším druhým domovem, dbejte při výběru i na ty nejmenší detaily.

Předsíňka: Čím je předsíňka v domě, tím je i ve stanu. Zabrání nepříjemnému větru před přímými nárazy do ložnice, využijete ji jako úložný prostor na batohy a budete v ní moct odložit zablácené boty, abyste si nepořádek nenosili do stanu. Do předsíňky můžete případně vystěhovat i svého chrápajícího kamaráda. ;-)
V létě je předsíňka ideálním místem na spaní pro lidi, kterým je uvnitř stanu vedro nebo chtějí usínat s pohledem na noční oblohu.
Při dodržování bezpečnostních pokynů si v předsíňce také uvaříte – a to je v horším počasí prostě neodolatelné.

LOAP Tip: Pokud plánujete dlouhodobější rodinný pobyt pod stanem, mrkněte se na modely LOAP rodinných stanů.

TL1856

Větrací otvory: Jestli něco umí opravdu znepříjemnit výlet do přírody, tak je to zatuchlý vzduch ve stanu. Tomuhle problému se naštěstí dá snadno vyhnout – stačí si pořídit stan s větracími otvory. Vyberte si ideálně ten, který má tyto otvory kryté moskytiérou. Hmyz nebude mít žádnou šanci.

Vnitřní organizér: Je noc. Jste ve stanu. A vzpomenete si, že jste zapomněli napsat textovku mámě, že jste v pořádku. Najít mobil je v tu chvíli takřka nadlidský výkon. Ale ne v případě, že jsou ty nejdůležitější věci poskládané v kapsáři. Pokud neradi hledáte telefon, peněženku, prášky nebo repelent, stan s organizérem budete milovat.

Zvýšený vstup: Pro ostříleného turistu je i letní liják velmi romantickou záležitostí. Může se totiž schovat do nepromokavého stanu. A kdyby se voda dovnitř snažila dostat v podobě kapek stékajících po půdě, zastaví ji zvýšený vstup.

A je to – teorii už máte v malíku. Své poznatky teď můžete otestovat v kategorii batohů, dámských či pánských bund a stanů na našem e-shopu.

 

154 PARNERSKÝCH PRODEJEN

1725 OBCHODŮ A VÝDEJNÍCH MÍST

Nákup vám až domů přiveze kurýr DPD nebo si zboží vyzvednete na výdejním místě po celé ČR a SR. Doručení do 2-3 pracovních dní. Zboží zakoupíte také v prodejnách našich obchodních partnerů.

Vybrat nejbližší