Do Bernských Alp s vybavením od LOAPu

Švýcarsko miluju a vždy, když mám možnost se sem vypravit, je to pro mne malým svátkem.  Nechystal jsem se sice na žádné náročné treky, ale kvalitní vybavení je fajn i ve chvíli, kdy jdete na krátkou procházku po městě. Hlavním bodem, kde jsem se ubytoval a odkud vyrážel poznávat krásy Švýcarska bylo město Luzern. Pohodový Luzern s historickým centrem, nádherným dřevěným mostem a poklidnou atmosférou mne nadchl a dokázal bych tu strávit klidně celý týden, který jsem měl na tuto návštěvu Švýcarska vyhrazený.

     Protože ale mám rád hory vyrážel jsem do Bernských Alp. Bernské Alpy patří spolu s Walliskými k největším a nejvýznamnějším horským celkům nejen na území Švýcarska, ale v Evropě vůbec. Pohoří se vyznačuje mohutným zaledněním, a i v době nejsilnějšího léta je na mnoha místech sněhová pokrývka.

     Batohy od LOAPu mám moc rád a mám jich hned několik a batoh ALPIZ Air 25 je jedním z mých nejoblíbenějších. Je skvělý právě ve chvíli, kdy plánujete kratší výlety, jednodenní méně náročné treky, nebo se jen chcete toulat po městě. Pohodlný, prostorný a rychle přístupný batoh mi poskytuje vše co na takových krátkých výletech potřebuji včetně toho, že sem umístím i nezbytnou fototechniku, což mi umožňuje více volného pohybu.

Druhou součástí mé výbavy, kterou jsem si bez nadsázky zamiloval je lehká sportovní bunda URAGANO. Používám ji prakticky neustále, protože plní funkci vrchní vrstvy ve chvíli, kdy se zatáhne obloha, začne foukat nebo lehce pršet, a to je chvíle, kdy tričko nestačí a na silnou bundu je příliš teplo. A takových situací je v přírodě, na horách i ve městě mnoho. Velkou předností jsou pro mě stahovací rukávy, pro mě absolutní nutnost.

A mohu-li doporučit jedno místo, které určitě v této části Švýcarska stojí za shlédnutí pak je to jezero Oeschinensee.

AUTOR: Jarda Bouzek, Ambasador zn. LOAP, www.theworldinpictures.cz

 

719 PARNERSKÝCH PRODEJEN

1455 OBCHODŮ A VÝDEJNÍCH MÍST

Nákup vám až domů přiveze kurýr DPD nebo si zboží vyzvednete na výdejním místě po celé ČR a SR. Doručení do 2-3 pracovních dní. Zboží zakoupíte také v prodejnách našich obchodních partnerů.

Vybrat nejbližší

DPD logo    Uloženka logo   |    Payu logo    Mastercard logo    Visa logo    |    APEK logo Heureka logo