Česká Itálie aneb Tipy na krásy jižní Moravy

Tento třídenní trip po naší překrásné jižní Moravě byl (ne)plánován velice spontánně, a tak jsme pobalili vše potřebné, do auta nandali proprietky na spaní a vyrazili. Sice nebyl pátek a my toho neměli dost, jak se zpívá v jedné slavné české písničce, ale zato byla středa zalitá sluncem a my už se nemohli dočkat, až se dostaneme do kraje dechberoucí přírody a nekonečného zdroje vína z kostrbaté D1!

FB_10

Náš výlet jsme zahájili společně s našimi přáteli u největší propasti ve střední Evropě! Všemi známá Macocha má hloubku 138 metrů a musíme uznat, že podívaná je to parádní! O kousek dál jsme došli na vyhlídku zvanou Koňský spád a ač tam díkybohu žádní koně spadaní nebyli, tak to byla tuze krásná vyhlídka!

Slunce nás pořádně spalovalo, a tak další zastávka byla víc než jasná – Lom u mariánského mlýna! Avšak co čert nechtěl, do lomu smí pouze 100 lidí, jelikož je to chráněná oblast a je to velmi pečlivě hlídané. Naštěstí se po 10 minutách kapacita uvolnila a my měli možnost svlažit se v průzračné vodě!

Přesunuli jsme se do nádherného města Mikulov, kde jsme se jako první vydali Křížovou cestou na Svatý Kopeček. Toto místo patří mezi první poutní místa na jihu Moravy a je dokonce jednou z nejstarších křížových cest v Čechách. Výhled na Mikulov je odsud opravdu snový!

Historické centrum Mikulova jsme nemohli vynechat, rovnou jsme se osvěžili a dali si zmrzlinu na posilnění!

FB_06Ráda bych zmínila, že jsem na letošní léto zvolila, pro některé možná trochu netradiční oblečení, a to sportovní sukni NATALY a dámské šaty NADJA a musím říct, že to byla ta nejlepší volba! Na toulky přírodou nebo městem jsou ideální na cesty. Navíc jsou vyrobené z neskutečně příjemného materiálu a já na ně nedám dopustit!

Naší předposlední zastávkou byly extravagantní stavby ve městě Velké Pavlovice, které nesou název Opilé Sklepy. Tyto apartmány mají každý svůj vlastní vinný sklípek, a tak jedna taková noc v těchto apartmánech určitě stojí za to! :)

My si však nepotrpíme na luxus, máme raději přírodu a lokální zážitky, a tak jsme našli nádherné místečko u rybníka ve Velkých Pavlovicích, kde jsme zaparkovali náš domeček na čtyřech kolech a vyrazili jsme hledat vinný sklípek s opravdovým vinařem! Místní nás po chvilce nasměrovali do vinařství Mezi Horami, které musíme upřímně a ze srdce doporučit! Milá paní nás přivítala, vrazila nám sklenku do ruky a ochutnávka mohla začít! Ani jeden jsme předtím na žádné “tour de sklípek” ještě nebyli, a tak to byl obrovský zážitek. Dozvěděli jsme se, jak správně ochutnávat, jaké aspekty je potřeba u vína vnímat a také například to, že červené víno by mělo být před konzumací alespoň 24 h otevřené a bílé pouze 1 h, aby se mohlo “nadechnout”. Po degustaci nás paní usadila i s lahvemi vína a mohli jsme sedět, ptát se a popíjet, jak se nám jen chtělo. Rozloučili jsme se přibližně ve 23:00 a zavítali do našeho obydlí u rybníka.

Snídani jsme si vychutnali u rybníka (abych to uvedla na pravou míru, moje snídaně mi explodovala v ledničce – pravidlo číslo jedna: Nikdy nenechávejte ovocné smoothie déle než 36 h čekat).

FB_04

A vyrazili směr vesnice Vrbice, kde vinné sklípky připomínají slavnou vesnici Hobitín z Pána Prstenů (jelikož nám pandemie Covid19 překazila naše cestování po Zélandu, tak to byla příjemná podívaná).

Naší další zastávkou byla Kaple sv. Cyrila a Metoděje, kde se odehrává též slavná scéna z filmu Bobule, což je velice tematický film při návštěvě Jižní Moravy! Tato překrásná kaplička je obklopena vinicemi ze všech stran a rozhodně stojí za návštěvu.

Následně jsme zamířili do nádherného Lednicko-valtického areálu, kde jsme se prošli rozkvetlou zahradou a také zavítali na nedaleký výhled do Minaretu.

Jelikož byl opět den jako korálek, bylo na čase najít místo na ochlazení, a tak jsme úplnou náhodou našli Autokemp Merkur, který se nám opravdu zalíbil! Kemp se pyšní dvěma vodními lagunami a nespočtem aktivit pro jakoukoliv věkovou kategorii! V areálu najdete hospůdky, bary, wakeboarding, vodní skákací atrakce, workoutové hřiště, psí cvičák, atrakce pro děti a spoustu dalšího! My jsme trošku závodili s deštěm, a tak v momentě, kdy jsme skočili do vody, začalo pomalu pršet, ale po horkém dni to bylo velice příjemné.

FB_03

V kempu jsme se rozloučili s našimi přáteli, kteří zamířili do Jižních Čech, a my si ještě udělali procházku po kempu a poté vyrazili hledat místo na spaní, které jsme nakonec našli blízko vinic na krásném výhledu.

Ráno bylo upršené a tak jsme zvažovali, zda vyrazíme rovnou domů a nebo ještě navštívíme nějaká místa. Vyhrála touha po návštěvě levandulové farmy, a tak jsme se nejprve podívali do rozkošného levandulového obchůdku ve vesnici Starovičky a poté jsme zavítali přímo na nekonečné lány voňavé levandule.

Musíme podotknout, že pláštěnka XADO nás opravdu zachránila a my si tak mohli užít i ten deštivý den ve vší parádě! Panečku to vám byla ale vůně a podívaná! Včeličky tam mají teda pořádnou řeholi, než to všechno opylují. Toto místo rozhodně doporučujeme, protože je to neskutečná nádhera.

No a jako poslední jsme vyrazili do takzvaného Moravského Toskánska a co vám budeme povídat, tam se vám jednoduše zatají dech při pohledu na nekončící a gigantické pole, no posuďte sami.

D1 nás zavála zase zpět domů a my už se teď nemůžeme dočkat, až se do těchto koutů vydáme znovu! :)

Adél & Filip, Just Trippers
ambasadoři LOAP

719 PARNERSKÝCH PRODEJEN

1455 OBCHODŮ A VÝDEJNÍCH MÍST

Nákup vám až domů přiveze kurýr DPD nebo si zboží vyzvednete na výdejním místě po celé ČR a SR. Doručení do 2-3 pracovních dní. Zboží zakoupíte také v prodejnách našich obchodních partnerů.

Vybrat nejbližší