7 pádných důvodů, proč nosit funkční termoprádlo

PIXY dětské termotriko šedá žíhaná | černáPojďte se s námi podívat na hlavní výhody termoprádla. Pomůžeme vám pochopit, proč je tak chválené a proč jeho popularita raketově vzrůstá.

V případě zvýšené fyzické aktivity stoupá tělesná teplota a tělo se začíná přehřívat. Přirozená teplota našeho těla se pohybuje v rozmezí zhruba okolo 36-37°C. Tělo proto na přehřívání reaguje vylučováním potu a snaží se tak ochladit. Jistě sami dobře znáte ten nepříjemný pocit, když se vám zpocené oblečení lepí na tělo – studí, dlouho schne a vám je příšerná zima.

1. Funkčním prádlem regulujete teplotu svého těla

Pro bezprostřední kontakt s pokožkou je funkční termoprádlo ze speciálně upravených mikrovláken tou nejlepší volbou. Na rozdíl od bavlny a jiných nefunkčních textilií nenasává vodu, tj. ani pot, a naopak ji velmi rychle odvádí od pokožky k další funkční vrstvě.  Pomáhá tak tělu stabilizovat teplotu a šetří vaši energii.

2. Termoprádlo nestudí

Schopnost nenasáknout pot přináší další nenahraditelnou vlastnost – termoprádlo nestudí. Bude sice pracovat na plné obrátky a pot transponovat dál, ale vy budete stále pociťovat maximální pohodlí. Rozlučte se s nepříjemnými návaly chladu – s termoprádlem budete v suchu a teple.

3. Funkční trička a kalhoty rychle schnou

Velmi praktické je také rychlé schnutí termoprádla. Představte si, jak dlouho schne bavlněné tričko, když vám promokne. V nepříznivých podmínkách pro sušení to může být klidně celý den. Termoprádlo naštěstí takové problémy nemá. Krátce po namočení je zase schopné plně fungovat.PETER pánské termotriko modrá žíhaná

4. Dopřejte si díky termoprádlu volnost pohybu

Termoprádlo je navrženo tak, aby zcela přilnulo k tělu a stalo se de facto vaší druhou kůží. Umožňuje naprosto volný a přirozený pohyb.  Je důležité, aby se neodchylovalo od pokožky. V takovém případě by hůře plnilo svou termoregulační schopnost.

5. Není nic lepšího  než ploché švy

Ploché švy jsou logickým vyústěním těsné přilnavosti termoprádla k pokožce. Aby ji nic nedráždilo, používají se ploché švy, které při nošení vůbec necítíte a přitom jsou naprosto spolehlivé a pevné.

6. Funkční materiál = nízká hmotnost

Další velmi užitečnou vlastností je nízká hmotnost funkčního prádla. Nepředstavuje pro uživatele žádnou významnou zátěž. Dokonce i po promočení je velmi lehké a mírné zvýšení hmotnosti vůbec nepostřehnete.

7. Univerzálnost a variabilita nade vše

Pokud zvolíte správný typ termoprádla, využijete jeho vlastnosti i v letních měsících. Kromě efektivního odvodu potu pomáhá totiž tělo také ochlazovat

Prohlédněte si aktuální kolekci funkčního prádla LOAP:

 

719 PARNERSKÝCH PRODEJEN

1455 OBCHODŮ A VÝDEJNÍCH MÍST

Nákup vám až domů přiveze kurýr DPD nebo si zboží vyzvednete na výdejním místě po celé ČR a SR. Doručení do 2-3 pracovních dní. Zboží zakoupíte také v prodejnách našich obchodních partnerů.

Vybrat nejbližší