Vítejte! Abyste se u nás cítili jako doma, našli vše rychle a na svém místě, používáme cookies. OK
Muži Ženy Děti Boty Batohy Stany Spacáky Kolekce

Jak se starat o batoh

Bez čeho se na žádném výletě neobejdete? Přece bez batohu. Aby vám dlouho sloužil, věnujte mu občas trochu pozornosti a udržujte ho v dobré kondici.

Jak se starat o batoh

Péče o batoh před výpravou

Péče o batoh začíná ještě před samotným výletem. Náklad do něj naskládejte rovnoměrně, abyste některé části nadměrně nezatěžovali. Pozor dejte na ostré předměty a jejich hrany. Mohly by poškodit materiál batohu, proto je nedávejte ke krajům. Raději je schovejte doprostřed, ideálně mezi oblečení. Dobré je také dodržovat maximální nosnost batohu. Přecpanému batohu snadno povolí švy a vydržet nemusí ani ramenní popruhy a zipy.

 

Péče během výpravy

Každý výletník si rád odpočine a posilní se na cestu. V takové chvíli jde batoh většinou dolů. Dávejte ho vždy na suché místo, ať nenavlhne. Zbytečně ho nepokládejte ani na ostré kameny.

Péče po návratu

Po návratu domů batoh důkladně prohlédněte, během výletu se mohl poškodit. Když najdete díru, opravte ji. Teď je možná malá, ale tyhle mršky se umí velmi rychle zvětšit.oh vyprázdněte, vyklepejte z něj drobky a další nečistoty. Kartáčkem projeďte zipy, ve kterých se drží zrnka prachu, písku apod.

Prasklé přezky snadno vyměníte, jen to chce mít doma pár náhradních kousků a šitíčko.

Špinavý batoh omyjte vlažnou mýdlovou vodou. Neperte ho v pračce a nesušte v sušičce, ať ho nepoškodíte. Po umytí nechte batoh uschnout, jinak se do něj pustí plíseň.

Batoh skladujte na suchém místě, kde na něj nebudou dopadat přímé sluneční paprsky.

LOAP TIP: Batohy pro každodenní nošení si také zaslouží čas od času vyčistit. Na školní a městské batohy LOAP také můžete uplatnit výše uvedené rady.

Pečujte o veškeré své vybavení, zde přinášíme články, které by vás mohli dále zajímat:

Jak prát softshell a pečovat o něj

Péče o boty – Jak se starat o kožené boty i syntetiku

Jak sbalit spacák a pečovat o něj

Diskuze

Přidat komentář k článku Jak se starat o batoh
Napište nám