Vybíráme dětskou zimní bundu: na lyže, sáňkování i do školy

Pamatujete si na svoje první hory? Svah jste nejspíš sjížděli v těžké neprodyšné bundě a oteplovácích. A jak jste se párkrát vyváleli ve sněhu, zábava skončila – člověk byl totiž hned mokrý od hlavy k patě. Vaše ratolesti to budou mít na sjezdovce podstatně jednodušší: když jim pořídíte správnou zimní bundu, zůstanou v suchu a teple.

Dětské lyžařské bundy FUGAS a OKUMA

ZÁKLADNÍ VLASTNOSTI LYŽAŘSKÉ BUNDY? NEPROMOKAVOST A PRODYŠNOST

Bunda na lyžování, sáňkování a další zimní venkovní sporty musí mít funkční membránu či zátěr, který dítě ochrání před vodou a vlhkostí. Odolnost této ochrany se označuje vodním sloupcem, za nejvyšší hodnotou se ale hnát nemusíte. Děti na svahu beztak moc dlouho nevydrží, a pokud by náhodou pršelo, stejně lyže pravděpodobně vyměníte za návštěvu zábavního parku nebo bazénu. Na klasickou rodinnou lyžovačku bude tak akorát vodní sloupec od 3000 do 5000 mm.

Při výběru věnujte pozornost také prodyšnosti, ať se dítě při pohybu nepotí. Hodnota prodyšnosti udává, kolik gramů vodní páry projde metrem čtverečním látky za 24 hodin. A jaké číslo tedy hledat? Stačit bude prodyšnost 3000 g/m²/24 hod. Po vyšší hodnotě koukejte v případě, že je vaše dítě aktivnější. Raubířům, kteří se jen tak nezastaví, bude dobře třeba v bundě Orlon. Má prodyšnost 5000 g/m²/24 hod. a vodní sloupec 5000 mm.

DOBRÁ BUNDA TOHO HODNĚ VYDRŽÍ

V jednu chvíli lyžují, v druhou dělají andělíčky ve sněhu nebo sjíždění svah po zadku. No jo, to jsou celé děti. Počítejte s tím, že bunda dostane zabrat, a tak vyberte takovou, která je odolná vůči mechanickému poškození. U dětského oblečení naštěstí výrobci často počítají s tím, že budou děti vyvádět psí kusy.

MALÉ DETAILY, NA KTERÝCH ZÁLEŽÍ

Bundě nesmí chybět sněžný pás, který zabrání vniknutí sněhu. Hodit se bude také stahování na koncích rukávů a možnost odepnutí kapuce.

Pokud budete místo bundy kupovat kombinézu (ta je vhodná hlavně pro malé děti), pořádně si prohlédněte řešení spodní části. Ideální jsou pásky, které se přetahují přes chodidla – nohavice se díky tomu nevyhrnují.

Omrknout nezapomeňte také zipy – měly by být kvalitní, aby si dítě zvládlo bundu samo obléknout a svléknout. Mezi prima vychytávky patří také krytí zipu u brady: zip tak nestudí a nehrozí nepříjemné skřípnutí.

Abyste na malého lyžaře na sjezdovce dobře viděli, pořiďte mu bundu ve výrazných barvách. A protože je v zimě brzy šero, nezapomínejte ani na reflexní prvky.

Dětská lyžařská bunda FUGAS

JAKOU BUNDU DĚTEM OBLÉCT DO ŠKOLY A DO MĚSTA?

Pokud se ve škole zrovna nepořádá olympiáda v sáňkování, lyžařskou bundu dítěti neoblékejte – je totiž navržena pro pohyb. Při výběru klasické zimní bundy do školy nebo do města hraje hlavní roli izolační výplň. Dejte pozor, aby bunda nebo kabát byly dostatečně dlouhé, aby záda zůstala v teple a vašemu dítěti nenastydly ledviny nebo močové cesty.

Malým parádnicím by se mohl líbit například růžový kabátek Unita. Pěkně hřeje a zároveň je lehký. A jestli máte doma kluka, pošlete ho do školy v zimní bundě Udatel. Jen počítejte s tím, že bude mít spoustu nových nápadnic.

LOAP tip: Některé bundy mají všitou jmenovku. Ale pokud pořídíte bundu bez jmenovky, vůbec to nevadí: dítěti dejte do kapsy lísteček s telefonním číslem a adresou hotelu, ve kterém na horách bydlíte.

 

154 PARNERSKÝCH PRODEJEN

1725 OBCHODŮ A VÝDEJNÍCH MÍST

Nákup vám až domů přiveze kurýr DPD nebo si zboží vyzvednete na výdejním místě po celé ČR a SR. Doručení do 2-3 pracovních dní. Zboží zakoupíte také v prodejnách našich obchodních partnerů.

Vybrat nejbližší