Te Araroa: Honza prošel nejznámější novozélandský trail

Honza se s námi spojil před svou cestou na Nový Zéland a my jsme moc rádi, že jsme mohli být při tom, jak plní svůj životní sen - podívat se do země filmového Pána prstenů a během dvou měsíců přejít Jižní Ostrov z jihu na sever po trailu Te Araroa. Dohromady zdolal cca 1500 km pěšky od Bluffu až k Wellingtonu, převážně divočinou a v horách. 

Do té doby Honza prošel Svatojakubskou cestu (Camino de Santiago) a měl zkušenost s několika cykloturistickými výjezdy, ale Te Araroa byla pro Honzu, jak sám prohlásil, trochu jiná "liga". Tenhle světoznámý trail chodí ročně jen asi 350-500 lidí z celého světa, v drtivé většině vede po neobydlených oblastech a byl tak odkázaný jen sám na sebe a na vybavení, které si s sebou nesl na zádech. Instagram_10

Honzu jsme na cestu vybavili stanem HECATE 2, 65litrovým batohem TREKKER 65, funkčním trikem PENTY, kalhotami USTAR a sandály PLATT.
Přečtěte si krátkou reportáž z jeho cesty a prohlédněte přírodní krásy Nového Zélandu z první ruky.

3. 1. 2020 Tak už mi dobrodružství začalo. Mám za sebou první dva dny a co se týká počasí, tak je to docela peklo. Hlavně obtěžuje silný vítr, který mi vyrval stan během první noci na pláži. Stan to naštěstí vydržel a to dostal hodně zabrat. Se signálem je to dost na štíru, teď jsem na několik dní na posledním civilizovaném místě a i tak je tu signál slabý.

11. 1. 2020 Poslední týden jsem šel se třemi Australany, takže jsem měl aspoň společnost. Teď 2 dny regenerujeme a doplňujeme zásoby v Te Anau. Cestou skrz lesy jsem si o pařez narazil holeň, tak doufám, že mě bolest brzy pustí. Je to tady nádherné, ale o to víc je trail náročnější a postup pomalejší.

22. 1. 2020 Kia ora! zdravím vás z Breast Hillu. Dnes začínám svůj 22. den a jsem kousek za Wanakou. Zdravotní patálie mám doufám už za sebou a budu si moci cestu užívat ještě více. :-)

27. 1. 2020 Už jsem v polovině (Lake Tekapo) a bude přibývat hor a ubývat signálu. :-D Teď mě čeká stoupání na nejvyšší místo trailu - Stag saddle.

17. 2. 2020 Kia ora! Včera jsem s mým holandským společníkem došel do Havelocku a jsem tedy už jen necelých 90 km od konce trailu na Jižním ostrově. Původně jsem vlastně chtěl dojít jen do Pictonu, ale zbylo mi pár dní navíc, takže jsem se rozhodl, že si připlatím za přepravu lodí a skončím skutečně až v Ship Cove. Poslední týden byl pravděpodobně největší výzvou, co se obtížnosti tohoto treku týče. A také asi i nejhezčí, jelikož nám počasí přálo a chodili jsme často po hřebeni. :-) Bohužel s novým telefonem (starý se utopil) není kvalita fotek taková, jak bych si přál. Budu ale mít později lepší fotky od Paula, se kterým už trekujeme od konce ledna. ;-)

26. 2. 2020 Ship Cove zdolán! Celý Jižní ostrov jsem tedy přešel (až na menší výjimky) přesně za 50 dní. :-) Musím se přiznat, že realita je vždycky o dost odlišná od toho, jak jsem si to předtím v hlavě představoval. Ale bylo to neuvěřitelné dobrodružství! A jsem hrozně rád, že jsem se odhodlal a uskutečnil ho. ;-) Myslím, že jsem si jak (párkrát) sáhl téměř až na dno, tak jsem si to i stihl pořádně užít. Hlavně mě zaráží, jak některé věci až neskutečně vycházely a jak následky mých rozhodnutí do sebe krásně zapadaly. :-) Batoh si myslím bez větší újmy vydržel (až na to, že je teď nedopatřením aerolinek v Londýně a tak budu čekat, že mi ho dopraví domů), stan trochu trpěl a dvakrát se mu ve větru zlomily pruty, ale za to si můžu víceméně sám. Proto jsem pak hlavně využíval možnosti spát v chatách. Sandále a oblečení jsou v pohodě. :-) 

Více o cestě si přečtěte na Facebooku - Tumpi in Kiwiland

154 PARNERSKÝCH PRODEJEN

1725 OBCHODŮ A VÝDEJNÍCH MÍST

Nákup vám až domů přiveze kurýr DPD nebo si zboží vyzvednete na výdejním místě po celé ČR a SR. Doručení do 2-3 pracovních dní. Zboží zakoupíte také v prodejnách našich obchodních partnerů.

Vybrat nejbližší