S LOAPEM kolem světa za 90 dní - cestovatelská výzva

Dva nadšení cestovatelé projeli svět za 90 dní a podělí se s vámi o své zážitky z Dubaje, Malajsie, Thajska, Filipín, Kuala Lumpur, Austrálie, Nového Zélandu, Samoy a USA + také o jedno překvapení na konec... :-)

A jsme na konci… nebo snad na začátku? Neskutečná vlna zážitků a příběhů, které budeme vstřebávat do konce života.

Začalo to nevinně – prací ve Velké Británii

Všechno odstartovalo velké rozhodnutí ukončit práci a odcestovat za kanál La Manche. Hlavním motivem bylo především zjistit, jak se žije za hranicemi naší země, zdokonalit jazykové schopnosti a také načerpat nové životní zkušenosti.

Po více než roce práce jako Au pair couple se z nás stávají odborníci v oboru. Zatímco z Libora se stal profesionál na rekultivaci zeleně, chov koní a řízení po levé straně, Káťa dosáhla mistrovství v oblasti pokojská/náhradní matka. Péče o pět dětí (tři člověčí a dvě psí) navíc funguje jako bezvadná antikoncepce!

1498813223dubaj

 

Vydělané peníze investujeme do zážitků na celý život

Práce bylo hodně, na utrácení vydělaných liber nebylo mnoho času a díky poloze farmy na samotě ani možností. Po několika měsících se nám podařilo našetřit pěkný balík peněz a my se rozhodli, že se po náročném pobytu musíme náležitě odměnit.

Jako velcí nadšenci do cestování a poznávání všeho nového, jsme se před blížícím se koncem naší zahraniční mise rozhodli, že těžce vydělané £ investujeme do zážitků, na které budeme vzpomínat do konce života.

 

 

 

1498813223borneo

S cestovkou? Ne, děkujeme, nejsme milionáři

Velký zápal při plánování pohádkové dovolené v jihovýchodní Asii se rychle rozplývá a mění se v přípravu na dobrodružnou cestu kolem světa. Hledání způsobů, jak ušetřit na letenkách, ubytování a dalších pilířích cestovatelského rozpočtu se stává naším denním chlebem, a tak máme na několik měsíců po večerech vystaráno.

Úspěšné navázaní spolupráce a získání outdoorového vybavení od české značky LOAP bylo třešničkou na dortu.

Po ukončení pracovní mise se před Vánocemi vracíme domů, abychom alespoň na chvíli zahnali stesk nejbližších, společně oslavili svátky a doladili přípravy na velké dobrodružství, které odstartovalo na konci ledna 2017.

Dubaj – přehlídka superlativů a luxusu

„Vážení cestující, připoutejte se, prosím, budeme přistávat.“ hlásí letuška nad futuristickou metropolí, kde jsme si udělali první krátkou zastávku, abychom omrkli, jak se žije v Dubaji. V následujících dvou dnech nás čeká permanentní přehlídka superlativů a luxusu. A ceny? Ty jsou taky luxusní.

Naším největším dubajským zážitkem se tak stává naše první zkušenost s ubytováním přes couchsurfing (bezplatným ubytováním pro cestovatele). Raju nás ve svém přepychovém bytě přijal jako bychom byli dlouholetí kamarádi. Velkou radost měl i z českých bramboráků, které jsme pro něj připravili po jeho náročném dni v práci.

Malajsie – nádherné pláže a hluboké deštné pralesy

Opouštíme Spojené arabské emiráty a směřujeme na třetí největší ostrov světa. Malajské Borneo si pyšní především velmi rozmanitou faunou a florou a největším počtem žijících endemitů na světě.

Kromě nádherných pláží, hlubokých deštných pralesů a nádherných scenérií divoké přírody jsme si zamilovali i místní obyvatele. Ti nás překvapili svojí skromností, pohostinstvím a především přátelskou atmosférou, která nás provázela po celý náš pobyt!

2017-30-06-11-00-25-1280-960-0-1498813226samoa

Thajsko – budhistické chrámy, pohoda a skvělé jídlo

Naše asijské tažení pokračuje a my se přesouváme na severozápad, do turisticky dobře známého Thajska. Po náročných přesunech na Borneu trochu zvolňujeme a užíváme si skutečné pohody a skvělého jídla.

V hlavním městě Bangkok jsme prozkoumali několik budhistických chrámů, vyzkoušeli všechny dostupné dopravní prostředky, utráceli na jednom z největších víkendových trhů na světě a testovali místní pivo na Khaosan.

V Thajském království jsme dále zakotvili na ostrovech Koh Tao, Koh Phi Phi a Koh Lantě, které jsou zárukou krásné přírody, dlouhých písčitých pláží a průzračného moře. Většinu z nich jsme procestovali na vypůjčeném skútru, na kterém se jednoduše dostanete i na méně dostupná místa, kde o turistu už jen tak nezakopnete. :-)

 

 

 

Filipíny – smaragdové moře, korálové útesy a kohoutí zápasy

Souostroví hornatých ostrovů vulkanického původu, kde se turistický ruch teprve pomalu rozjíždí, nás doslova očarovalo. Nádherná příroda, smaragdové moře s korálovými útesy lemovanými liduprázdnými plážemi. To vše je navíc umocněno bezstarostnou filipínskou povahou přátelských a stále se usmívajících lidí.

Poté, co mužská část naší posádky zhodnotila krásu místních Filipínek a objevila ceny místního alkoholu (např. sedmička místního skvělého rumu za 40 Kč), označil Libor Filipíny za ráj země.  

K největším zážitkům na Filipínách patřilo mimo jiné i potápění se žraloky obrovskými, kohoutí zápasy a návštěva místní nemocnice. Z více jak 7 tisíc ostrovů byli v našem hledáčku ostrovy Cebu, Siquijor, Bohol a Palawan. Zbytek si necháme na příště. :-D

1498813224filipiny

Kuala Lumpur – jeskynní chrám a mrakodrapy

Cestování po Asii zakončujeme třídenní zastávkou v jednom z nejmodernějších měst Jihovýchodní Asie. Řeč je o Malajském Kuala Lumpur, kde se mísí čínská, indická a malajská kultura. Kromě Batu Cave, což je impozantní jeskynní chrám a nejpopulárnější hinduistické poutní místo mimo Indii, byste neměli vynechat ani návštěvu proslulých věží Petronas Twin Towers, které nás zhypnotizovaly svou velkolepostí na několik desítek minut.

Austrálie - hurá za klokany!

Z KL stáčíme kormidlo směr Sydney, abychom alespoň na chvíli zjistili, jak se žije na druhé straně polokoule. Zatím, co v Asii nám náš denní rozpočet bez problémů vystačil na pokrytí všech potřebných nákladů, v Sydney bychom zkrachovali po první jízdě taxi z letiště do centra. :-D

Ubytování nám poskytla Kátina kamarádka z dětství, která se o nás společně se svým přítelem královsky postarala a my tak měli možnost si Sydney a jeho okolí opravdu užít. Pobyt v Austrálii jsme zakončili v surfařském ráji v Gold Coast, kde jsme poslední dva dny v Australii strávili společně s pohodovým Timem, mariňákem, jenž byl naším dalším couchsurfing hostitelem.

1498813222australie

Nový Zéland – gejzíry, prameny, jezera a vulkány

Pokud patříte k milovníkům nedotčené přírody, víme o jednom místě, kde se budete cítit jako v pohádce. Ano, jde o zemi mohutných gejzírů, horkých pramenů, průzračných jezer, spících vulkánů, jedinečných národních parků a přírodních rezervacích - kraj Pána prstenů. Vítejte na Novém Zélandu. Každá krása ale něco stojí. A proto se na následujících 16 dní vzdáváme zbytečných přežitků jako měkká postel, teplá sprcha, jídlo a elektřina a vydáváme se na putování po severním ostrově ve vypůjčeném camper vanu. Je pro nás ložnicí, kuchyní a někdy i koupelnou v jednom.

Díky cenám na NZ jsme si rychle zvykli i na jiný způsob stravování - vyčaruj gastro zážitek z konzervy. :-) Nelitujeme ani nekonečných každodenních přejezdů, jediného puchýře a nahromaděné únavy z náročných treků, které nás často zahnaly hluboko za hranici komfortní zóny. Byl to jeden z jeden nejsilnějších cestovatelských zážitků vůbec.

Samoa – nejzápadnější místo na zeměkouli

Po úžasném, ale náročném dobrodružství na NZ jsme opět potřebovali trochu zvolnit a nabrat nové síly. Jako adekvátní kompenzaci k oddechu jsme shledali jednu z pacifických perel, nejzápadnější místo na zeměkouli, nádhernou Samou.

Ta je nejen pohádkovou krajinou s exotickou přírodou, ale především místem, které ještě nezasáhla vlna moderní civilizace. Zaskočí vás tak především způsob života a chování místních obyvatel. Prožívají šťastný a pohodový život bez starostí, honby za majetkem, penězi nebo mocí.

Zvyknout si budete muset na všudypřítomné úsměvy, mávání a zvědavost místních dětí ve školních uniformách a mužskou část populace oblečenou v krásných barevných sukních. Exotickou atmosféru a její autentičnost pak dokreslují malinkaté barevné vesničky, drobné plážové domečky na kuřích nožkách (fale) a průzračně tyrkysové moře. Mapu ostrova potřebovat nebudete, vede tu pouze jedna jediná silnice. :-)

  

USA – Yosemite, Death Valley, Las Vegas, Grand Canyon

Z překrásného Pacifiku zpátky do civilizace, a to ve velkém! Devět dní, tři státy a více jak čtyři tisíce najetých kilometrů, to byl náš road trip po západě USA.

V našlapaném programu jsme nakonec ukořistili cenný skalp v podobě tří slavných velkoměst - LA, San Francisko a Las Vegas, jejich hlavních dominant, unikátních památek a neopakovatelné atmosféry.

Hlavním cílem naší expedice byly ale především úžasné národní parky. Postupně jsme se nechali uchvátit majestátními horami a vodopády v Yosemite NP, písečnými dunami a extrémními teplotami v Death Valley, největšími stromy světa v národním parku Sequoia a hloubkou a monumentálností Grand Canyonu.

Abychom opět stáhly náš rozpočet, za ubytování jsme hrdě neutratili jediný dolar. :-)

2017-30-06-11-00-26-1280-960-0-1498813226usa

Zastávka v USA měla být tou poslední….

…ale pak se objevila další levná letenka a my se ocitáme v Karibiku. Ostrov voňavých doutníků, všudypřítomné salsy, skvělého rumu a naleštěných amerických bouráků z 60. let. To je pravá chuť Kuby s takovou atmosférou, kterou nenajdete nikde jinde na světě.

Hned po výstupu z letiště na vás dýchne pocit, že tu před pár dny skončila kubánská revoluce a vy si připadáte, jako byste právě vstoupili do skanzenu socialismu. Neopakovatelnou atmosféru navíc dotvářejí krásná městečka s krásnou koloniální architekturou a nádherná barva Karibiku.

Poslední dva týdny naší cesty jsme tak přepnuli do opravdového dovolenkového módu a Kubu si užili i se všemi jejími lákadly.

 

 

2017-30-06-11-00-24-1280-960-0-1498813225kuba

Závěrem…

Ať už budete listovat v sebevíc zajímavé knize, ty nejlepší příběhy najdete mezi stránkami vašeho cestovního pasu!

 

 

 

 

 Kdo je kdo?

Libor - sportovec tělem i duší, v zimě ho můžete potkat na sjezdovce a v létě na rugbyovém hřišti nebo na kole. Na cestách se rád potápí, fotografuje a seznamuje s jinými cestovateli a místními obyvateli.

Kačka - v létě se ráda toulá po horách, v zimě jsou jejím velkým koníčkem sjezdovky, snowboard i běžky. Na cestě kolem světa naprosto propadla kouzlu cestování, v plánování cest má na starosti tvorbu itinerářů. Ráda ochutnává a testuje tradiční místní kuchyni. Spolu s Liborem plánuje začít s kurzem španělštiny, aby mohli vyrazit za krásami jižní Ameriky.

Více o Kačce a Liborovi se dočtete v medailonku: LOAP Ambasadři

Autoři: Libor Hanzlíček a Katka Sochorová

 

 

Přihlaste se k našim akcím a novinkám a my vám pošleme 100 Kč při nákupu nad 500 Kč na váš první nákup.

719 PARTNERSKÝCH PRODEJEN

Nákup vám až domů přiveze kurýr DPD nebo si zboží vyzvednete na výdejním místě po celé ČR. Doručení do 1-2 pracovních dní. Zboží zakoupíte také v prodejnách našich obchodních partnerů.

Vybrat nejbližší

DPD logo    Uloženka logo   |    Payu logo    Mastercard logo    Visa logo    |    APEK logo Heureka logo