Proč je batoh s rovnými zády lepší volbou do města než turistický batoh?

Jen si představte, že jdete na pracovní schůzku nebo na úřad se sytě červeným turistickým batohem a podél těla vám visí nezapnuté popruhy od bederního pásu. Nebo že máte bederní pás i prsní spojku zapnuté a mačkáte si košili. Uznejte sami, batoh do města by byl elegantnější volbou.

2018-11-04-12-48-34-650-450-0-1523443714-pr-size

Batoh do města vás vyjde obvykle levněji

Zádový systém turistického batohu je konstrukčně náročnější, proto je výrobně dražší. Pláštěnka na turistický batoh a řada funkčních detailů jsou další prvky, které cenu turistického batohu zvyšují.

Na turistickém batohu se pláštěnka samozřejmě hodí – na výletě začne pršet, jdete prašnou cestou nebo jedete na kole po dešti a od kola vám na batoh stříká bláto a voda.

Pláštěnku na batoh ve městě ale nejspíš nevyužijete. Rychle vytáhnete deštník nebo se schováte pod nejbližší střechu nebo do obchodu.

LOAP tip: Nevíte, co je zádový systém a jak vybrat ten správný? Poradí vám náš průvodce zádovými systémy LOAP.

Městský batoh snadněji sladíte s oblečením do práce

Turistické batohy se nejčastěji dělají v základních barvách – červené, modré, zelené a černé. Zato batohy do města jsou laděné do elegantnějších barev, aby se daly snadněji zkombinovat s vaším oblečením. Městské batohy se vyrábějí v pestřejší nabídce stylů, tvarů a velikostí.

Turistický batoh vám notebook neochrání

Turistické batohy nejsou určené na výlety s notebookem na zádech. Obvykle mají jen nepolstrovanou kapsu na hydrovak, která nedokáže notebook dostatečně ochránit před poškozením, např. když uklouznete a batohem narazíte na zem nebo do skály.

Batohy do města mají na rozdíl od turistických batohů polstrovanou kapsu, která notebook pevně drží na místě a chrání ho před otřesy i mírnými údery. A když jsme u kapes, batohy do města mají často také organizér: kapsičky na telefon, tužky, klíče a další drobnosti, které potřebujete mít rychle po ruce.

Turistický batoh nezahřeje záda při čekání na MHD

Většina turistických batohů má prohnutá záda, abyste se pod batohem nepotili, až budete celý den na túře. Předpokládá se totiž, že s turistickým batohem na zádech budete po většinu dne neustále v pohybu.1523443526bl1892v11v

Oproti tomu městské batohy mají jednodušší rovný zádový systém, takže vám při čekání na tramvaj nebo autobus zahřejí záda. A když náhodou nestihnete bus doběhnout a on vám ujede, zpocená záda vám při čekání na další spoj ochrání před studeným větrem.

Do městského batohu se vám vejde nákup i oblečení do fitka

Batohy do města bez prohnuté konstrukce zad neubírají tolik místa uvnitř a batoh se lépe přizpůsobuje obsahu, takže se do něj snadněji vejde třeba i nákup nebo oblečení do fitka s PET lahví.

A vážně si do města nemůžu vzít turistický batoh?

Jasně, že můžete. Vyberte si spíš ale menší turistický batoh, který není tak nápadný. Výhodou jednoho batohu na všechno je, že si po víkendu na horách nezapomenete z batohu do batohu přendat do práce třeba peněženku a doklady.

Nevýhodou jednoho batohu do města a na výlety je častější údržba. Během výletu se batoh ušpiní (od jídla, smůly, bláta atd.) a zapráší, takže ho před cestou do práce musíte vždy očistit, abyste v MHD nebo práci nebyli vystaveni nepříjemným komentářům svého okolí. ;-)

719 PARNERSKÝCH PRODEJEN

1455 OBCHODŮ A VÝDEJNÍCH MÍST

Nákup vám až domů přiveze kurýr DPD nebo si zboží vyzvednete na výdejním místě po celé ČR a SR. Doručení do 2-3 pracovních dní. Zboží zakoupíte také v prodejnách našich obchodních partnerů.

Vybrat nejbližší