Na treku za polárním kruhem

   Švédský trek Kungsleden je vyhlášenou trasou, která vede přes nádherné národní parky severního Švédska. Putujete velmi odlehlými horami a údolími, nádhernou neporušenou krajinou s velmi často se měnícími podmínkami. Proto je nutné být na takový vícedenní trek náležitě připravený.

10a

   Já jsem se rozhodl vydat na část treku Kungsleden, který zahrnovala asi 70 kilometrů pěší chůze. Počasí se opravdu měnilo poměrně dramaticky od krásného slunečného dne, přes déšť až po hustou mlhu. LOAP mne vybavil několika kvalitními vrstvami oblečení a musím říci, že jsem měl skutečně velmi příjemné podmínky pro putování drsnou severskou krajinou.

Pánská bunda IREDOS je optimální střední vrstva. Skvělá pro aktivity, při kterých jste v pohybu a ochrání vás ve chvílích, kdy se mírně ochladí. Jakmile se počasí zhorší je na čase sáhnout po další vrstvě a já velmi často právě při zhoršení počasí volil bundu URIASH. Vodě odolný materiál Stormex, ze kterého je tato bunda vyrobena vám zajistí sucho a teplo a bunda mne rozhodně nijak neomezovala v pohodlné chůzi. Je poměrně lehká, což právě na takových delších cestách oceníte.

   Společníka na cestě severskou divočinou mi dělal také stan EVERETT. Přesto, že jsem šel sám, neměl jsem nikdy problém se stavbou tohoto lehkého a pohodlného stanu. Jeho parametry bohatě dostačují i pro náročnější severské podmínky jako jsou vítr, déšť a chlad. Navíc je prostorově bohatě koncipovaný pro dvě osoby a já měl tedy prostor i pro uložení fototechniky a dalšího vybavení, které jsem na cestu nesl.

 

10Švédské Laponsko je úžasné a pokud sem budete mít cestu rozhodně tuto část Skandinávie nevynechejte. Třeba také s vybavením od LOAPu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

154 PARNERSKÝCH PRODEJEN

1725 OBCHODŮ A VÝDEJNÍCH MÍST

Nákup vám až domů přiveze kurýr DPD nebo si zboží vyzvednete na výdejním místě po celé ČR a SR. Doručení do 2-3 pracovních dní. Zboží zakoupíte také v prodejnách našich obchodních partnerů.

Vybrat nejbližší

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení