Kam s dětmi na hory

Bílé svahy si říkají o jediné: pořádnou lyžovačku! A tak jsme pro vás vybrali tři lyžařská střediska, která jsou vhodná pro rodiny s malými i dospívajícími dětmi.

1485858805-pr-size

Rokytnice nad Jizerou: mírné svahy i snowpark

Krkonošský skiareál Rokytnice nad Jizerou má jedny z nejlepších sjezdovek v republice a pro rodinné lyžování je jako dělaný. Tvoří ho dvě oddělená střediska, menší se jmenuje Studenov (3,5 km sjezdovek), větší Horní Domky (13,5 km sjezdovek).

Střediska jsou od sebe vzdálena jen 3,6 km a jsou otevřena denně od 8.00 do 16.00. Pro lyžování s malými dětmi je ideální Studenov, má totiž mírné a široké svahy. V Horních Domcích najdete kromě modrých sjezdovek i ostřejší červené a jednu černou.

Kolik vás tu bude stát celodenní lyžování? Podívejte se na ceny skipasů ve Studenově a Horních Domcích, ať víte, s jakou částkou počítat. Ceník platí pro sezonu 2016/2017. Nezapomeňte si vybrat také ubytování.

Pokud přijedete autem, ve Studenově můžete zaparkovat na třech parkovištích (dvě jsou placená, jedno zdarma), v Horních Domcích najdete čtyři parkoviště (tři zdarma, jedno placené).

Skibus z Prahy: Nechcete jet vlastním vozem? Svezte se skibusem, který jezdí z Černého Mostu od středy do neděle.

V areálu Horní Domky je snowpark, dětský vlek i lyžařská škola. Když si budete chtít zajezdit bez dětí, můžete je nechat v dětském koutku přímo u nástupní stanice lanové dráhy. Dohlédne na ně pedagogicky vyškolený personál, který to s dětmi umí.

Kromě toho v areálu najdete také půjčovnu lyžařského vybavení, servis, úschovnu, obchod se sportovním oblečením a doplňky, restaurace a bufety.

Tip pro běžkaře: Z obou areálů se napojíte na běžecké stopy, např. Krkonošskou magistrálu.

26012012073_large

Červenohorské sedlo: LOAP naučí děti lyžovat

Z Krkonoš se přesuneme o vrch dál, do Jeseníků na Červenohorské sedlo. Proč vyrazit právě sem? Zaprvé jsou tu perfektní sjezdovky různých obtížností a zázemí (půjčovna, servis, úschovna, občerstvení), zadruhé tu najdete lyžařskou školu Ski and Board school LOAP, ve které se vaše děti naučí vystřihnout jeden oblouček hezčí než druhý.

Instruktoři lyžařské školy absolvovali kurz akreditovaný MŠMT a mají dostatek zkušeností s výukou dětí i dospělých. Děti, které s lyžováním teprve začínají, trénují přímo na pozemku školy v lyžařské školce, kde mají vlečné lano. Pokročilejší žáci míří na sjezdovku a pilují techniku na svahu. 

 

 

IMG_7575

 

 

A protože při lyžování jde především o zábavu, připravují instruktoři dětem pestrý program:

  • pohádkové víkendy: instruktoři jezdí v převleku pohádkových postav,
  • závody v brankách,
  • den fantazie: instruktoři i děti si pomalují obličej a jezdí tak celý den.

Výuku fotí a natáčí fotograf, takže si pak můžete prohlédnout, co vaše děti během dne zažily a jaké udělaly pokroky.

Než začnete balit, podívejte se na ceny skipasů platné pro sezonu 2016/2017. Je v nich zahrnuté i parkování. Hodit se vám můžou i tipy na ubytování.

Filipovice: jesenický skiareál s dětským parkem

V Jeseníkách ještě zůstaneme. Z Červenohorského sedla to máte pouze jednu zastávku skibusem do vyhledávaného skiparku Filipovice, který je skvělým místem pro rodiny s dětmi. Jsou tu dvě modré sjezdovky i dětský park, kde můžete bobovat, projíždět brankami a vést sněhové bitvy. Odrostlejší potomci, kteří propadli snowboardu, budou nadšení ze snowparku, kde můžou trénovat nové triky.

Zajímá vás, kolik stojí skipasy? Podívejte se na ceník pro zimní sezonu 2016/2017. Parkování je zdarma a v okolí najdete spoustu hotelů, kde se můžete ubytovat.

Ve skiparku je půjčovna a servis lyží, restaurace, sportovní obchod i lyžařská školka s dětským vlekem. Zatímco se děti budou učit plužit, vy si můžete projet červené sjezdovky.

Tip pro běžkaře: Kolem lyžařského areálu vedou také běžecké tratě. Dobře navoskujte a hurá do stopy.

9e0061dc28daaf2666b081c2eaffa344

Na co nezapomenout než vyrazíte?

Před odjezdem raději zkontrolujte, zda máte dost termoprádla a zda děti nevyrostly ze zimního oblečení. Pokud vám něco chybí, navštivte náš e-shop a doplňte svou zimní výbavu.  Jo, a nezapomeňte na řetězy, ať nezůstanete stát pod kopcem.

LOAP TIP: Přečtěte si 10 nejčastějších lyžařských mýtů a chyb

719 PARNERSKÝCH PRODEJEN

1455 OBCHODŮ A VÝDEJNÍCH MÍST

Nákup vám až domů přiveze kurýr DPD nebo si zboží vyzvednete na výdejním místě po celé ČR a SR. Doručení do 2-3 pracovních dní. Zboží zakoupíte také v prodejnách našich obchodních partnerů.

Vybrat nejbližší