Jak si užít 3 dny ve Vysokých Tatrách

Zelené pleso_(1)Hory máme rádi, ale Vysoké Tatry milujeme. Třídenní výlet jsme plánovali už na jaro, ale tomu zabránila pandemie, proto jsme si pobyt v penzionu ve Staré Lesné přesunuli na září a stihli jsme to za pět minut dvanáct. Od pátku 18. 9. nás Slovensko dalo na červenou listinu a do země by nás bez testu nepustili.

Velké Hincovo pleso (1946 m. n. m.)

První den bylo naším cílem Velké Hincovo pleso, které leží v Mengusovské dolině. Cesta začala na parkovišti k Popradskému plesu.  K plesu jsme došli asi za hodinu. Potom byla část cesty společná s cestou na Rysy, kam chodí hodně lidí, takže chvílemi jsme si připadali jako na Václaváku před Covidem.  Cesta vede lesem a dolinou, ve které byly krásné vodopády. Potom byla cesta hodně kamenitá a strmá.

Pleso je zelenomodré, lemované vrcholky hor a s krásným výhledem do krajiny – je to největší ledovcové jezero v Tatrách. Tady jsme si zaslouženě odpočinuli, dali svačinu a vydali se dolů. Cesta zpět vede po stejné trase.  Ještě jsme na závěr koukli na Popradské pleso. Do penzionu jsme se vraceli a v nohách měli 23 km náročným terénem.

Chata u zeleného plesa (1550 m. n. m.)

Druhý den jsme si naplánovali výšlap k Chatě u Zeleného plesa. Cesta byla méně náročná, vedla téměř pořád kolem vody. Opět nechyběly krásné výhledy na hory. Chata nabízí výborné občerstvení a dá se zde i ubytovat.  My jsem si dali brokolicovou a fazolovou polévku s chlebem, štrúdl a pití. Obešli jsme si pleso a vydali se zpět. Ušli jsme asi 20 kilometrů.

Chata pod Soliskem (1840 m. n. m.)

Třetí den jsme si naplánovali odpočinkový... aspoň jsme si to mysleli. Naším cílem byla Chata pod Soliskem.  Od Štrbského plesa jsme si vyjeli lanovkou k chatě do výšky 1840 m. n. m. Odtud nás zlákal výšlap na Predné Solisko 2093 m. n. m. Na rozcestnících v Tatrách nejsou uvedeny kilometry, ale časy. Tento výšlap měl trvat hodinu. Cesta vedla strmě nahoru po velkých kamenech. Bylo to jako jít hodinu po vysokých schodech a my jsme po chvíli potili krev.

Odměna ale opět stála za to – nádherný výhled na hory, Štrbské pleso a okolní areál. Cesta dolů byla také dost náročná, proto jsme se u chaty museli odměnit něčím dobrým k jídlu a pití. Potom jsme nasedli na lanovku a sjeli zpět.

Počasí nám vyšlo skvěle, klouby zůstaly, kde měly, nohy zabolely a medvědy jsme naštěstí nepotkali.

Petr & Veronika Hejdovi
ambasadoři značky LOAP

719 PARNERSKÝCH PRODEJEN

1455 OBCHODŮ A VÝDEJNÍCH MÍST

Nákup vám až domů přiveze kurýr DPD nebo si zboží vyzvednete na výdejním místě po celé ČR a SR. Doručení do 2-3 pracovních dní. Zboží zakoupíte také v prodejnách našich obchodních partnerů.

Vybrat nejbližší

DPD logo    Uloženka logo   |    Payu logo    Mastercard logo    Visa logo    |    APEK logo Heureka logo