Co si sbalit na jarní víkendový výlet aneb Kouzlíme s místem

Konečně padla a před vámi je slibně vypadající víkend v přírodě. Nemůžete se dočkat, až vyrazíte. Jenže v cestě vám stojí ještě jedna překážka – balení. Když ale spojíme síly, budete mít hotovo raz dva.

Krosnu nechte doma, batoh stačí

Budete pryč jen 48 hodin, takže nemusíte vyrabovat celou skříň. Bohatě si vystačíte s několika univerzálními kousky, které se vejdou do standardního batohu. Pár takových věcí jsme vybrali a zkusili je vměstnat do jednoho z našich turistických batohů. Testovaný model měl objem 25 litrů.

BH1659L34T

Podívejte se, co všechno se do batohu vešlo: termo triko s dlouhým rukávem, termo kalhoty, dvě bavlněná trička s krátkým rukávem, pyžamo (triko s dlouhým rukávem a dlouhé kalhoty), pláštěnka, lehká nepromokavá bunda, fleecová mikina, softshellové kalhoty, softshellové kraťasy, džíny, termo ponožky a bavlněné ponožky, spodní prádlo, multifunkční nákrčník, rychleschnoucí ručník

K tomu jsme přihodili taštičku se základními hygienickými potřebami, foťák, peněženku a do vnější kapsy termosku. V batohu i tak zbylo trochu místa, ideálně na knížku nebo menší svačinku. Do ruky ještě vezmeme softshellovou bundu a máme hotovo.  

Chytrým trikem získáte víc místa

Úspora místa hraje při balení zásadní roli. Pokud chcete prostor batohu maximálně využít a vzít si co nejvíc věcí, udělejte z oblečení úhledné ruličky. Ruličkováním ušetříte spoustu místa a zabalíte daleko víc věcí. Schválně si to doma vyzkoušejte.

Spoustu cenného prostoru zabírají také kosmetické přípravky. Vyzrajete na ně tak, že si pořídíte cestovní verzi. Šampon v 50ml lahvičce vám na víkend bohatě stačí. Stejně vyřešíte sprchový gel, deodorant i zubní pastu.   

A kam s botami?

Ideálně na nohu. Pokud máte nepromokavé trekovky, žádné jiné boty nepotřebujete. Jestli ale čekáte velkou vodu, nebo chcete vyrazit na večeři do lepší restaurace, náhradní pár si vezměte.

Balení není věda – pomůže cestovní seznam

Abyste při balení netápali a nelítali sem a tam, vezměte si k ruce cestovní seznam. Připomene vám, co ještě nemáte zabalené a co se vám může hodit.

Zabalené věci si odškrtněte, ať nemusíte všechno přebalovat jenom proto, že nevíte, zda máte kartáček na zuby. Jako na potvoru totiž bude až úplně dole.

154 PARNERSKÝCH PRODEJEN

1725 OBCHODŮ A VÝDEJNÍCH MÍST

Nákup vám až domů přiveze kurýr DPD nebo si zboží vyzvednete na výdejním místě po celé ČR a SR. Doručení do 2-3 pracovních dní. Zboží zakoupíte také v prodejnách našich obchodních partnerů.

Vybrat nejbližší