Cestovatelský tip na víkend: Roadtrip po rakouských jezerech

LOAP_Rakousko

Tentokrát jsme se vydali na víkend do Rakouska. Ubytování a nocleh opět v našem autě. A cíl výpravy? Jezera. Rakousko se nám moc líbí, je upravené, čisté a má krásnou přírodu. Vyrazili jsme v sobotu brzo ráno. Od nás z Jihlavy je to asi 3 a půl hodiny cesty.

Traunsee

100 km od českých hranic byla naše první zastávka – jezero Traunsee. Je to jedno z velkých jezer, má plochu přes 24 km a je obklopené skalami. My jsme zastavili v turistickém městě Gmunden. U města je malý ostrůvek se zámeckým hotelem, s pevninou se spojený dřevěným mostem. Po obhlídce jsme si prošli okolní park s množstvím laviček s výhledem na vodu a hory.

Potom jsme kousek popojeli ke kapli na skále Johanessbergkapelle, kde jsme také obhlédli okolí. Odpoledne jsme se vydali k malému jezeru Almsee.

Almsee

Almsee má na délku asi 2 km. Je tu krásná příroda a opět kolem samé hory. Dá se tu koupat, je tu množství malých přírodních pláží, voda průzračná, ale jak to bývá u horských jezer – studená. U jezera je jedna restaurace, tam jsme zašli na kafe, polívku a klasiku v Rakousku – vídeňské párky.

LOAP_Rakousko

Wolfgangsee

Neděli jsme strávili celý den u jezera Wolfgangsee – to má rozlohu přes 12 km, je hodně členité, s krásnou zelenou barvu vody, v okolí nechybí hory. Je tu množství turistických tras. Milujeme vyhlídky a za výšlap do vrchu nás čekala odměna – nádherný výhled na jezero a okolí. A ty výhledy opravdu stojí zato. Odpoledne jsme se i vykoupali, voda k našemu nadšení nebyla jako led. Dno je s ostrými kamínky, takže doporučujeme boty do vody. My je samozřejmě neměli, ale skvěle posloužily i gumové pantofle od Loapu.

Večer už jsme se vydali směr domov. Za dva dny jsme toho stihli opravdu hodně, asi nejvíc se nám líbilo jezero Wolfgangsee.

Rakousko nezklamalo a všem ho doporučujeme.

Mrs. a Mr. Hejdovi
ambasadoři LOAP

 

154 PARNERSKÝCH PRODEJEN

1725 OBCHODŮ A VÝDEJNÍCH MÍST

Nákup vám až domů přiveze kurýr DPD nebo si zboží vyzvednete na výdejním místě po celé ČR a SR. Doručení do 2-3 pracovních dní. Zboží zakoupíte také v prodejnách našich obchodních partnerů.

Vybrat nejbližší

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení