Cestovatelský tip na víkend: Roadtrip po rakouských jezerech

LOAP_Rakousko

Tentokrát jsme se vydali na víkend do Rakouska. Ubytování a nocleh opět v našem autě. A cíl výpravy? Jezera. Rakousko se nám moc líbí, je upravené, čisté a má krásnou přírodu. Vyrazili jsme v sobotu brzo ráno. Od nás z Jihlavy je to asi 3 a půl hodiny cesty.

Traunsee

100 km od českých hranic byla naše první zastávka – jezero Traunsee. Je to jedno z velkých jezer, má plochu přes 24 km a je obklopené skalami. My jsme zastavili v turistickém městě Gmunden. U města je malý ostrůvek se zámeckým hotelem, s pevninou se spojený dřevěným mostem. Po obhlídce jsme si prošli okolní park s množstvím laviček s výhledem na vodu a hory.

Potom jsme kousek popojeli ke kapli na skále Johanessbergkapelle, kde jsme také obhlédli okolí. Odpoledne jsme se vydali k malému jezeru Almsee.

Almsee

Almsee má na délku asi 2 km. Je tu krásná příroda a opět kolem samé hory. Dá se tu koupat, je tu množství malých přírodních pláží, voda průzračná, ale jak to bývá u horských jezer – studená. U jezera je jedna restaurace, tam jsme zašli na kafe, polívku a klasiku v Rakousku – vídeňské párky.

LOAP_Rakousko

Wolfgangsee

Neděli jsme strávili celý den u jezera Wolfgangsee – to má rozlohu přes 12 km, je hodně členité, s krásnou zelenou barvu vody, v okolí nechybí hory. Je tu množství turistických tras. Milujeme vyhlídky a za výšlap do vrchu nás čekala odměna – nádherný výhled na jezero a okolí. A ty výhledy opravdu stojí zato. Odpoledne jsme se i vykoupali, voda k našemu nadšení nebyla jako led. Dno je s ostrými kamínky, takže doporučujeme boty do vody. My je samozřejmě neměli, ale skvěle posloužily i gumové pantofle od Loapu.

Večer už jsme se vydali směr domov. Za dva dny jsme toho stihli opravdu hodně, asi nejvíc se nám líbilo jezero Wolfgangsee.

Rakousko nezklamalo a všem ho doporučujeme.

Mrs. a Mr. Hejdovi
ambasadoři LOAP

 

719 PARNERSKÝCH PRODEJEN

1455 OBCHODŮ A VÝDEJNÍCH MÍST

Nákup vám až domů přiveze kurýr DPD nebo si zboží vyzvednete na výdejním místě po celé ČR a SR. Doručení do 2-3 pracovních dní. Zboží zakoupíte také v prodejnách našich obchodních partnerů.

Vybrat nejbližší