Cesta za poznáním Austrálie s LOAPEM

Již to bude 7 let, co jsem poprvé okusila krásy Austrálii a od té doby se sem pravidelně vracím a nemám vůbec potřebu jezdit někam jinam, co se soukromých cest týče. Austrálie mě prostě učarovala.

Proč právě Austrálie?

Jet do Austrálie bylo vlastně splnění si dětského snu. Když jsem byla malá, byla jsem vášnivá sběratelka poštovních známek a známky z Austrálie mi oproti těm našim, tehdy ještě československým, přišly o dost barevnější a veselejší. Tuhle klokan, koala, pštros......proč mi nemáme takhle barevné známky s nějakým zábavnějším motivem, než je jednobarevná nudná známka tehdejšího prezidenta, která se objevovala na poštovních psaních nejčastěji?

Už tehdy jsem věděla, že se na to všechno zvířectvo ze známek budu muset jednou zajet podívat! Tentokrát už to bude po páté a určitě ne naposledy!

 2017-25-10-12-10-27-1280-960-0-1508926227img_5157Co je potřeba si před cestou vyřídit?

Do Austrálie je potřeba:

  • turistické vízum, buď 3,6 nebo 12- ti měsíční.

Při dlouhodobějším pobytu je potřeba dokládat mnoho věcí, hlavně co se financí týká, tak jsem zvolila nejjednodušší a nejméně krkolomnou variantu, tzv. eVisitor víza, která platí sice na rok, ale musí se každé 3 měsíce vycestovat kamkoliv za hranice země. Toho se dá vzhledem k blízkosti Asie, Nového Zélandu, či dalších pacifických ostrovů náramně využít, a to za velmi dobré ceny letenek místních nízkonákladových aerolinek. Víza se dají vyřídit bezplatně on-line, nebo vám je za přemrštěnou cenu může vyřídit nějaká zprostředkovatelská agentura, která si naúčtuje nemalé peníze a nezaručí výsledek.

Proč jsem si pro svou cestu vybrala právě LOAP?

Již v minulosti jsem s touto značkou byla velmi spokojena. Vyzkoušela jsem outdoorový batoh MEADOW 65 na náročných trecích a uspěl tenkrát na výbornou. Pro mé cestování je totiž vždy nejdůležitější mít kvalitní, a hlavně pohodlný batoh. Protože vždy odjíždím do Austrálie minimálně na půl roku, potřebuji, aby batoh něco vydržel. Trvá mi totiž někdy i několik dní, než se občas dostanu zpátky do civilizace, takže se potřebuji na batoh opravdu spolehnout.

Protože se vypravuji do Austrálie na období nastávajícího léta, budu testovat menší turistický batoh ALPIZ AIR 30. Kromě dalších produktů, které budu na své cestě testovat, mi byl právě tento batoh od samého začátku nejbližším společníkem, a první 3 týdny mého cestování zvládl perfektně. Vzhledem k jeho tyrkysové barvě, si ho dokonce i místní papoušci oblíbili a zřejmě si vždy při mém přiblížení k nim říkají, co jsem to asi za nový druh obrovského papoucha

 

 

IMG_5202

Cestujete sami? Zkuste seznamku

Na svých cestách do Austrálie jsem již 3x využila cestovatelské seznamky. Nicméně na tak dalekou cestu, která není zrovna z nejlevnějších, a navíc na tak dlouhou dobu, může někdy trvat i několik měsíců, než se někdo objeví. I když se mi to pokaždé s trochou štěstí podařilo, tentokrát jsem se rozhodla, že cestovatelské seznamky na stránkách “Hedvábné stezky” prozatím nevyužiji a vycestuji sama. Má to své výhody, a to nejen ty, že si člověk může plánovat den podle toho, co chce vidět a kolik času chce tu a tam strávit.

Na cestování na vlastní pěst mi přijde hlavně nejlepší to, že člověk tak přijde do mnohem intenzivnějšího kontaktu s místními lidmi a místní kulturou, což je na cestování právě to, co mě zajímá a baví nejvíce. Příště vás seznámím s prvními cestovatelskými zážitky a kam všude se na své cestě chystám.

Kdo je kdo?

Martina - nadšená cestovatelka, v letní sezóně pracuje jako průvodkyně turistických zájezdů po Evropě, v posledních letech se začala specializovat na cyklistické zájezdy.

Více o Martině se dočtete v medailonku: LOAP Ambasadři

Autor: Martina Krňanská

 

154 PARNERSKÝCH PRODEJEN

1725 OBCHODŮ A VÝDEJNÍCH MÍST

Nákup vám až domů přiveze kurýr DPD nebo si zboží vyzvednete na výdejním místě po celé ČR a SR. Doručení do 2-3 pracovních dní. Zboží zakoupíte také v prodejnách našich obchodních partnerů.

Vybrat nejbližší