Cesta do Severní Ameriky v softshellce od LOAPu

Ještě než se rozepíši o cestování po Queenslandu, musela jsem na čas vycestovat z Austrálie. Jak jsem se již zmínila ve svém prvním článku, do Austrálie jsem si vyřídila víza platná na rok s tím, že musím každé 3 měsíce vycestovat za hranice země.

IMG_3472Hurá někam do zimy

Vzhledem k tomu, že jsem k testování obdržela také softshellovou bundu LUSIDAM, rozhodla jsem se vycestovat někam, kde pro ni najdu větší uplatnění. Softshelku jsem totiž v Austrálie zatím využila pouze v počátcích své cesty, kdy tu začínalo jaro, a ještě ji jistě využiji, až tu nastane zima. Navíc mám stejně chuť si jet někam zalyžovat, a trochu se ochladit, a tak tedy hurááá někam do zimy!

Lyžování ve Whistleru

Pokud cestujete na delší dobu, snažíte se objem věcí na cestu minimalizovat. Rozhodla jsem se tedy, že na své lyžování si nebudu kvůli pár dnům pořizovat lyžařskou bundu a zkusím otestovat softshellovou bundu LUSIDAM. Bunda sice není prvotně určená k lyžování, ale tak přeci jen zkusím, co vydrží.
V první řadě jsem musela přihlédnout k teplotám, které se v ranních hodinách pohybovaly pod bodem mrazu. Každý, kdo lyžuje, ví, že bez termoprádla to nepůjde. Následuje fleecová vrstva, která v mém případě musela být silnější, abych v softshelce po celý den vydržela.

Měla jsem to štěstí, že jsem celý den měla slunečné počasí s azurovou oblohou, a tak lyžování v této bundě bylo nakonec velmi příjemné. V případě nepříznivého počasí bych bundu asi k lyžování nedoporučovala, bylo by potřeba bundu k tomu určenou s vyšším vodním sloupcem. Bunda také nemá sněhový pás jako lyžařské bundy, ale to mi nevadí “já do sněhu nepadám, tak to v softshelce LUSIDAM klidně dám”! :-)

TIP LOAP: Jak vybrat oblečení na sjezdové lyže?

IMG_3507

Cestování po Kalifornii

Svoji cestu jsem zakončila cestováním po pobřeží Kalifornie. Přeletěla jsem z Kanady do San Francisca, kde jsem strávila pár dní a projela se slavnou “cable car”, historickou tramvají drandící si to po velmi kopcovitém terénu města.
Navštívila  jsem také světoznámou věznici Alcatraz, kde si odpykávali trest ti největší zločinci. Zakoupila jsem si zde knížku od posledního žijícího vězně, který měl zrovna autogramiádu.

IMG_3568

Po návštěvě města cestuji směrem na jih po malebné pobřežní cestě, která je však již rok v půlce přerušena, kvůli kolapsu mostu při loňských sesuvech půdy. Ani letos se oblast nevyhla přírodním katastrofám. Udeřily vydatné deště, které způsobily záplavy a další sesuvy půdy severně od Los Angeles, a já tak musela přerušit svoji cestu na jih.
V nepříznivém počasí se mi velmi hodila sofshelka LUSIDAM. Cestou jsem míjela několik národních parků, které jsem plánovala navštívit, nicméně většina treků byla kvůli nepřízni počasí uzavřena, a tak jsem podnikala jen ty kratší při pobřeží.

Softshellka se za lehkého deště a celkem dost větrného počasí náramně osvědčila. Půda byla nasáklá deštěm a místy dost bahnitá, a tak i bunda dostala celkem zabrat. Po návratu z výletu jí však jen stačilo trochu ošplouchnout a otřít mokrým hadříkem a je zase jako nová! Může být zase klidně vystavena v regále obchodu a vůbec by si nikdo nevšiml, že taky už něco zažila, vypadá vážně pořád jako nová! :-)

 

 

Autor: Martina Krňanská - Sama na cestách
Nadšená cestovatelka, v letní sezóně pracuje jako průvodkyně turistických zájezdů po Evropě, v posledních letech se začala specializovat na cyklistické zájezdy.

Více o Martině se dočtete v medailonku: LOAP Ambasadři

719 PARNERSKÝCH PRODEJEN

1455 OBCHODŮ A VÝDEJNÍCH MÍST

Nákup vám až domů přiveze kurýr DPD nebo si zboží vyzvednete na výdejním místě po celé ČR a SR. Doručení do 2-3 pracovních dní. Zboží zakoupíte také v prodejnách našich obchodních partnerů.

Vybrat nejbližší